Focení novorozeňátek

Focení novorozeňátek

Kdy a kde se fotí?

Novorozeňátka fotografuji co nejdříve po propuštění maminky a miminka z porodnice a to nejlépe v období od 5-ti do 14-ti dnů děťátka. Miminka jsou v tomto období ještě spavá, netrápí je koliky a dají se přirozeně stočit do “klubíčka”. Focení může probíhat v ateliéru a to vždy v dopoledních hodinách, nebo mohu přijet za vámi a focení pak probíhá v klidu vašeho domova, kam přivezu i část fotografické techniky. Adresu studia najdete v sekci kontakt. Fotografování se může protáhnout až na tři hodiny, s tím je tedy nutno počítat.

Jak se objednat?

Ohledně fotografování novorozeného miminka je nejlepší mě kontaktovat ještě během těhotenství. Pokud jsme společně domluveni na těhotenské fotografování, domluvíme se během něj. Já si poznamenám do diáře váš termín porodu a vy mi potom zavoláte ještě z porodnice, kdy společně termín naplánujeme.

Líbí se mi přesně tahle fotografie, uděláte mi jí také?

Pokud máte nějaké konkrétní představy o fotografiích, můžete mi před focením poslat nějakou z mých fotografií, abych věděla přesněji co se vám líbí. Neposílejte mi prosím obrázky od jiných fotografů, mám svůj styl a nikdy nekopíruji práci kolegů. Bohužel jsou ale všechny dětičky jiné a každému sedí jiná póza, některé prospí celé focení, jiné se vzbudí hned jak mu pohnu prstíkem, další nezabere vůbec. To vše se tedy promítne do výsledných fotografií.

Jak dlouho focení trvá?

Focení trvá obecně okolo dvou hodin, ale může se protáhnout až na čtyři. Newborn není pouze o focení, ale do tohoto času je nutné zahrnout i přebalování, kojení a uspávání děťátka. Pokud budou u focení i sourozenci, zase se tento čas o něco protáhne.

Je třeba si přinést nějaké rekvizity?

Ne, nic není potřeba, všechny oblečky i rekvizity, které při focení používám mám ve studiu k zapůjčení.

Co si obléknout?

Na společné fotografie rodičů (sourozenců) s miminkem doporučuji jednobarevné oblečení třeba ve světlých odstínech, bez nápisů či vzorů. Třeba kombinace džíny a bílý vršek, maminka bílé, nebo světlé jednoduché šaty .... Krásné velice jemné  fotografie vzniknou pokud budou mít rodiče bílé oblečení na bílém pozadí, nebo vypadá dobře černé (tmavé) oblečení na černém pozadí. Oblečení rodiny je důležité sladit, aby výsledné fotky vypadaly dobře.

Doplňující informace jak se na focení připravit vám pošlu ještě po objednání na email a budu se na vás a vaše poklady těšit!

O mě